Retro autók versenye Kézdivásárhelyen

| szerző: KissB | Események kategóriában

Idén lehetőségünk volt részt vennünk, az évente megrendezendő, nagy sikerű Klausenburg Retro Racing versenyén, melyre május 12-14 között került sor Kézdivásárhelyen. A rendezvény parádés megnyitóval startolt el a Gábor Áron térről több ezer résztvevővel.

A kolozsvári szervezésű versenyt immár negyedik alkalommal tartják meg, első alkalommal a céhes városban. Az ünnepélyes esemény keretében az összes jármű felvonult Kézdivásárhely főterén.

Szakembereinket nagy érdeklődéssel fogadták a résztvevők és a versenyzők, segítséget nyújtva a retro autók feljavításában és karbantartásának terén. Az ezt követő két napban, az esemény a fortyogófürdői Skat-Kart gokartpályán zajlott, ahol a versenyzők több fordulóban mérték össze tudásukat, szórakoztatva a nézőket vizes és félszáraz pályákon. Szerencsésnek mondhatták magukat azon versenyzők, akik száraz pályán indulhattak, ellenben azokkal akik a zord időjárás miatt csak vizes pályán mutathatták meg tudásukat. A versenyben III. helyezést nyert el kategóriájában autónk, mely egy 1976-ban gyártott gyönyörű Mercedes Benz SL 450, mely nem kimondottan versenyzésre volt felkészítve. Egy kör 1400 métert jelentett, a versenyzőknek összesen 4300 métert kellett megtenniük, amelyből 2800 méter az időmérő táv.

A megmérettetésben többszörös országos ralibajnokok is részt vettek, valamint olyan autótulajdonosok, akiknek járműve több mint 30 éves.